Prezes Zagłębia Lubin po zwolnieniu Pavla Hapala: Cele na ten sezon się nie zmieniają

- Jeśli chodzi o cele na ten sezon, to Zagłębie ma walczyć o wysokie miejsce na koniec sezonu i tu się nic nie zmieniło. Pierwszy etap to awans do "grupy mistrzowskiej", która będzie walczyła o podium w rozgrywkach - mówi prezes Zagłębia Lubin Tomasz Dębicki o celach, jakie postawiono przed nowym trenerem "Miedziowych" Adamem Buczkiem.
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Zagłębie fatalnie rozpoczęło sezon. Lubinianie przegrali dwa pierwsze mecze i po dwóch kolejkach zajmują ostatnie miejsce w T-Mobile Ekstraklasie. Za słabe wyniki kilka dni temu posadą zapłacił czeski szkoleniowiec Pavel Hapal. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął dotychczasowy asystent Adam Buczek, który w poprzednim sezonie pracował w II-ligowym KS-ie Polkowice.

- To przemyślana decyzja. Uważamy, że młody, ambitny i wykształcony trener może odmienić oblicze drużyny Zagłębia Lubin. Adam Buczek to człowiek z Zagłębia, który z naszym klubem jest związany od wielu lat - najpierw jako piłkarz, później jako trener - mówi prezes lubińskiego klubu Tomasz Dębicki.

Adam Buczek od dłuższego czasu był przygotowywany do roli trenera pierwszego zespołu, m.in. jako trener Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin, z którym sięgnął po dwa mistrzowskie tytuły, szkoleniowiec pierwszej drużyny KS Polkowice oraz jako asystent Jana Urbana i Pavla Hapala. W ekstraklasie Buczek samodzielnie zespołu jednak jeszcze nie prowadził.

Nowy szkoleniowiec będzie miał m.in. za zadanie wprowadzenie jak największej liczby młodych zawodników do pierwszej drużyny. - Danie szansy Adamowi Buczkowi wiąże się również z tym, że chcemy rozwijać klub w coraz większym stopniu w oparciu o własnych wychowanków i akademię piłkarską - tłumaczy Dębicki.

Jakie cele postawił zarząd przed nowym szkoleniowcem? - Trener ma teraz spokojnie przygotowywać drużynę do najbliższego meczu ligowego i dotrzeć do zawodników. Jeśli chodzi o cele na ten sezon, to Zagłębie ma walczyć o wysokie miejsce na koniec sezonu i tu się nic nie zmieniło. Pierwszy etap to awans do "grupy mistrzowskiej", która będzie walczyła o podium w rozgrywkach - zapowiada Dębiki.

W roli pierwszego szkoleniowca Zagłębia Buczek zadebiutuje w niedzielnym meczu z Lechem Poznań, który odbędzie się w Lubinie.