Sparingowa porażka Zagłębia z Lechią Gdańsk [WIDEO]

Wczoraj w Wągrowcu piłkarze Zagłębia zmierzyli się w sparingowym meczu z Lechią. Lubinianie przegrali z gdańszczanami 1:2, a honorowe trafienie dla nich zanotował Aleksander Kwiek.
Jako pierwsi prowadzenia w tym spotkaniu objęli zawodnicy Adama Buczka. Na listę strzelców w 30. minucie meczu wpisał się Aleksander Kwiek, który wykorzystał dobre dogranie Pavla Vidanova i strzałem głową pokonał bramkarza rywali Sebastiana Małkowskiego. "Miedziowi" z prowadzenia cieszyli się jednak tylko siedem minut. Do wyrównania doprowadził Paweł Buzała, który łatwo poradził sobie z dwójką lubińskich obrońców i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Zwycięstwo kwadrans przed końcem spotkania zapewnił Lechii Jarosław Bieniuk.

Zagłębia Lubin - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Kwiek (30.) 1:1 Buzała (37.), Bieniuk (76.)

Zagłębie Lubin: Gliwa - Vidanov, Banaś, Guldan, Oleksy (85. Hodowany) - Rymaniak, Piątek (64. Wojciechowski), Kwiek (46. Błąd), Woźniak (68. Abwo), Eotra (68 Jagiełło) - Piech (46. Papadopulos).

Lechia Gdańsk: Małkowski - Deleu (79 Duda), Madera (46. Jaroszek), Bieniuk, Oualembo - Wiśniewski (74. Smuczyński), Zyska, Pietrowski (32. Kostrzewa) Matsui (62. Garbacik), Grzelczak - Buzała (62. Tuszyński).