Sport.pl

Twitter o nominacji Oresta Lenczyka na trenera Zagłębia: "Drżyjcie kandydaci do podium!"

Orest Lenczyk został w piątek trenerem Zagłębia Lubin. Ta informacja odbiła się szerokim echem na Twitterze.
Wrocław.Sport.pl także ćwierka na Twitterze. Obserwuj nas >>

Zagłębie fatalnie rozpoczęło sezon. Po dziewięciu kolejkach "Miedziowi" zajmują dopiero 13. miejsce. Za słabe wyniki w obecnych rozgrywkach poleciały już głowy dwóch trenerów - Pavla Hapala i Adama Buczka. Tym razem włodarze lubińskiego klubu postanowili sięgnąć po trenera sprawdzonego, który w ekstremalnych sytuacjach czuje się jak ryba w wodzie.

Podobna sytuacja miała miejsce dokładnie trzy lata temu, kiedy Lenczyk obejmował pogrążony w kryzysie Śląsk i już w debiutanckim sezonie świętował z nim wicemistrzostwo Polski. Rok później wrocławscy piłkarze nie mieli sobie równych i zdobyli tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Spora część internautów przewiduje, że podobne sukcesy Lenczyk osiągnie w Zagłębiu. "Drżyjcie kandydaci do podium, Orest ma siłę!" - pisze na Twitterze Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy platformy telewizyjnej nc+.

Z powrotu na ławkę trenerską 71-letniego szkoleniowca cieszy się również redaktor naczelny portalu Przegladsportowy.pl Michał Pol, który nominację Lenczyka komentuje następująco: "Jak dobrze, że Sir Orest wraca na ławkę trenerską. Brakowało mi go nie tylko na konfach po meczu".

Nie brakuje również zabawnych opinii. "Czarny merol jedzie do Lubina. Leniwi chłopcy poznają moc przewrotu w przód i wagę piłki lekarskiej. OL jest mocno zaawansowany technologicznie, ma indywidualne podejście, to nie Magath" - pisze Marek Wawrzynowski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". "Najgorszy dzień w życiu Roberta Jeża" - komentuje z kolei Michał Zachodny, nawiązując do słabej postawy słowackiego pomocnika, któremu coraz częściej w Lubinie zarzucają brak zaangażowania.

"Pamiętam pierwsze dni O. Lenczyka w Cracovii - nie było piłek lekarskich itp. przyrządów. Dlaczego? Bo ... nie było ich w ogóle w klubie" - pisze na Twitterze Paweł Stolarczyk, odnosząc się do niekonwencjonalnych metod treningowych szkoleniowca.

Wśród sympatyków piłki nożnej przeważają ci, którzy Lenczyka uznają za jednego z najlepszych szkoleniowców kraju. "Lenczyk jest Prymasem polskich trenerów. Wielu młodszych już dawno na emeryturze" - podkreśla Grzegorz Kaczmarek.

Lenczyk zadebiutuje na ławce trenerskiej Zagłębia już w najbliższą niedzielę. "Miedziowi" podejmą wówczas Jagiellonię Białystok. Natomiast tydzień później piłkarze zmierzą się w derbach regionu ze Śląskiem na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Więcej o:
Komentarze (1)
Twitter o nominacji Oresta Lenczyka na trenera Zagłębia: "Drżyjcie kandydaci do podium!"
Zaloguj się
  • warszawa1967

    Oceniono 11 razy 5

    Jeszcze wszyscy się zdziwią! To Trener, który z gówna zrobi mistrza!Tylko władze klubu muszą stać za nim murem.To On ma rządzic piłkarzykami a nie odwrotnie.On nie da sobą pomiatać.Jeśli zawodnicy mają jaja to Lenczyk poukłada klocki i w 2 lata puchary!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX