Sport.pl

Trener Orest Lenczyk po porażce z Jabloncem: Rywale obnażyli nasze błędy

Zagłębie Lubin przegrało aż 1:4 z siódmym zespołem czeskiej ekstraklasy FK Jablonec.
Sparing rozegrano w Lubinie. Po meczu trener Zagłębia skomentował grę.

Orest Lenczyk: - Chciałem rozegrać sparing z dobrą drużyną, z zamiarem przetestowania wszystkich dostępnych zawodników na tle wymagającego rywala. Niektórzy piłkarze dotychczas grywali w rezerwach i brakowało im sprawdzianu na tle mocniejszej drużyny. Spotkania w 3. lidze to nie ten sam poziom i wymagania co ekstraklasa. I bardzo dobrze zaprezentowali się w dzisiejszym meczu nasi goście, widać było dyscyplinę taktyczną, słychać było podpowiedzi. Tego zabrakło u nas, rozpoczęliśmy bardzo bojaźliwie. Zdaję sobie sprawę, że Jablonec to nie jest najwyższa półka, ale rywale obnażyli nasze błędy. Liczy się teraźniejszość, najbliższe spotkania, nie przejdę jednak obojętnie wobec powtarzających się błędów. My musimy wygrywać, a atak znowu zawodzi. Poprzestawiana defensywa też popełniała błędy. Zespół dołuje, nie składamy jednak broni, bo kolejne spotkania przed nami. Z Piastem zagramy o zwycięstwo, zresztą to przede wszystkim mamy wygrywać u siebie. W meczach z wymagającymi rywalami, z krajowej czołówki, momentami potrafiliśmy grać w piłkę, to dobry prognostyk. Niestety, to nie przekładało się na wyniki. Dziś każdy remis u siebie, będzie dla nas porażką. Z takim nastawieniem będziemy wybiegali na boisko - zakończył Lenczyk.

W meczu z Jabloncem w Zagłębiu zagrał środkowy pomocnik ze Szwecji - Amir Šuljić. Urodzony w byłej Jugosławii zawodnik posiada również paszport Bośni i Hercegowiny. Šuljić w dorosłej piłce zadebiutował w wieku 16 lat, w barwach Atvidabergs (najwyższa klasa rozgrywkowa). W ostatnim sezonie grał na zapleczu szwedzkiej ekstraklasy, zaliczył 26 spotkań w Ljungskile.

Zagłębie - Jablonec 1:4

Bramki: 69' Daniel Rossi Silva (trafienie samobójcze) - 30' Vukadin Vukadinović, 45', 74' Filip Novak, 79 Jan Vośahlik

Zagłębie: Gliwa (81' Hładun) - Błąd, Banaś (46' Wojciechowski), Rymaniak (46' Bilek), Cotra (73' Jagiełło) - Śuljić (46' Guldan), Piątek (46' Oleksy) - Przybecki (45' Abwo), Kwiek (46' Jeż), Bonecki (73' Sabiłło) - Piech (46' Woźniak)

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
  •  
  • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!