Prezes Zagłębia odpowiada kibicom: Trwają intensywne prace nad planem naprawczym

W odpowiedzi na niedawny list oburzonych postawą Zagłębia kibiców swoje oświadczenie wystosował prezes lubińskiego klubu Tomasz Dębicki, który podobnie jak fani jest niezadowolony z postawy swojego zespołu.
"Miedziowi" nie mogą wygrać ligowego spotkania już od ponad miesiąca. Po 17 kolejkach zajmują przedostatnie miejsce i w tym sezonie nie pozostaje im już nic innego jak walka o utrzymanie. W miniony weekend podopieczni Oresta Lenczyka ponieśli kolejną kompromitującą porażkę. Tym razem na własnym stadionie przegrali z Piastem Gliwice 0:2. W najbliższą sobotę czeka ich trudny pojedynek w Poznaniu z Lechem.

Treść oświadczenia Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin:

W kontekście ostatnich wyników sportowych pierwszej drużyny, pragnę oświadczyć, że zarząd Zagłębia Lubin S.A. wyraża mocne niezadowolenie z zaistniałej sytuacji sportowej, w jakiej znalazła się drużyna KGHM Zagłębie Lubin.

W poczuciu władz spółki zostały stworzone dobre warunki do gry o ambitne cele w najwyższej lidze rozgrywek. Dobra organizacja spółki, która wykazywana jest w licznych opracowaniach rynkowych, nie przełożyła się na poziom prezentowany przez pierwszą drużynę. W tym kontekście wyciągane są odpowiednie wnioski na najbliższy okres.

Zarząd klubu, jako odpowiedzialny za realizację celów społecznych, biznesowych i sportowych spółki, koncentruje się obecnie na unormowaniu sytuacji klubu w obszarze wyników sportowych.

W porozumieniu z Właścicielem i pod jego nadzorem, trwają intensywne prace nad planem naprawczym, który ma umożliwić znaczną poprawę wyników pierwszej drużyny, zarówno w kontekście trwającego sezonu, jak i perspektywie kolejnych lat.

Rozumiem niezadowolenie fanów naszego klubu z osiąganych przez pierwszą drużynę wyników sportowych. Wierzę, że podejmowane przez nas szerokie działania naprawcze pozwolą je w stosunkowo krótkim terminie istotnie poprawić i ustabilizować na satysfakcjonującym Właściciela i kibiców poziomie w kontekście kolejnych sezonów.

Z poważaniem

Tomasz Dębicki

Prezes Zarządu