Mariusz Lewandowski bez klubu. Reprezentant Polski wróci do Zagłębia Lubin?

Mariusz Lewandowski nie jest już piłkarzem ukraińskiego PFK Sewastopol. 66-krotny reprezentant Polski może wkrótce trafić do Zagłębia Lubin.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

Lewandowski opuścił Sewastopol po trzech latach gry w tamtejszej drużynie. Jak się jednak okazuje, 34-letni piłkarz wkrótce może znaleźć nowy klub. Niewykluczone, że zawodnik wróci do Polski. Zainteresowane jego pozyskaniem ma być bowiem pogrążone w głębokim kryzysie Zagłębie Lubin.Zdaniem portalu Futbol.pl , zarówno włodarze klubu, jak i szkoleniowiec "Miedziowych" Orest Lenczyk uważają, że transfer 66-krotnego reprezentanta Polski dałby drużynie nowy impuls. Lewandowski miałby związać się z lubińskim klubem półrocznym kontraktem.

Ewentualny transfer do Zagłębia, nie będzie pierwszy spotkaniem z lubińskim klubem. 34-latek jest bowiem wychowankiem "Miedziowych". Barwy tej drużyny reprezentował w latach 1997-1999, rozgrywając wówczas 37 meczów.

Wraz z Lewandowskim z drużyny Sewastopolu odeszli również defensorzy Sergiej Symomenko i Oleksander Czyżow. Co ciekawe, ostatni mecz w barwach drużyny PFK Polak rozegrał przeciwko swojemu byłemu klubowi Szachtarowi Donieck. Zespół z Krymu przegrał to spotkanie 0:4 i po 17 kolejkach zajmuje 11. miejsce w ukraińskiej ekstraklasie. Pomocnik spędził w Ukrainie ostatnie 12 lat. Przez dziewięć sezonów był zawodnikiem Szachtara Donieck, z którym pięciokrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Ukrainy oraz zwycięstwo w Pucharze UEFA w 2009 roku.

Ponad miesiąc temu Lewandowski wrócił do kadry narodowej. 34-letni pomocnik wystąpił w meczach eliminacyjnych do przyszłorocznego mundialu w Brazylii przeciwko Ukrainie i Anglii.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>