Orest Lenczyk: Planowanie w piłce nożnej jest trudniejsze od planowania zbioru kartofli

- Nasza sytuacja jest dramatyczna - przyznaje trener Zagłębia Lubin Orest Lenczyk, który na łamach ?Super Expressu? skrytykował lubińskich fanów za to, że ci obrażają piłkarzy, szkodząc tym samym swojemu klubowi
Polub nas na Facebooku i żyj sportem razem z nami >>

Zagłębie Lubin w tym sezonie jest jednym z największych rozczarowań w ekstraklasie. "Miedziowi" mają jeden z najwyższych budżetów w lidze, a mimo to zajmują przedostatnie miejsce. Mają tyle samo punktów - 14, co zamykający stawkę Widzew Łódź. Gry lubinian nie odmienił nawet uchodzący w środowisku trenerskim za cudotwórcę Orest Lenczyk, który przejął drużynę w trakcie rundy jesiennej.

Szkoleniowiec zapytany na łamach "Super Expressu" o to, czy strata dziesięciu punktów do ósmej drużyny w tabeli - co daje miejsce w grupie mistrzowskiej - jest jeszcze do odrobienia, Lenczyk odparł w swoim stylu. - Jestem synem matematyka, a pytacie mnie o rachunki, które czasami są trudniejsze od matematyki. Na razie nasza sytuacja jest dramatyczna. Planowanie w piłce nożnej jest chyba trudniejsze od planowania zbioru kartofli, gdy się je zasadzi - powiedział Lenczyk.

Wokół Zagłębia wybuchła ostatnio prawdziwa burza. Wszystko za sprawą kibiców, którzy niezadowoleni z postawy piłkarzy zaczęli ich obrażać podczas ostatnich meczów. Przed tygodniem fani napisali list do prezesa KGHM Herberta Wirtha, żądając od przedstawiciela tytularnego sponsora klubu wyjaśnień i stanowczych działań w związku za słabe wyniki drużyny.

Lenczyk wziął w obronę swoich piłkarzy, tłumacząc, że nie ma żadnych uwag do zaangażowania i postawy na treningach. Jak przekonuje, wszyscy pracują i wykonują to, czego od nich żąda. Skrytykował natomiast postawę fanów. - Jeśli ktoś przychodzi na mecz po dwóch piwach i się wyżywa, biorąc na celownik jednego czy dwóch piłkarzy naszej drużyny i gnębiąc ich okrzykami i wyzwiskami, to będzie lepiej, jak wypije te dwa piwa, pójdzie do swojej mamuśki i z nią podyskutuje - skwitował szkoleniowiec lubinian.