Zagłębie Lubin znów zawiodło: drużyna trenera Lenczyka przegrała z Ruchem Chorzów

Zagłębie przegrało z Ruchem Chorzów 1:2. Zima w Lubinie będzie nerwowa, bo drużyna kończy tę część sezonu na 14. miejscu.
Trener Orest Lenczyk nie mógł skorzystać ani z Roberta Jeża, który niemal na pewno już w barwach Zagłębia nie wystąpi, ani z Aleksandra Kwieka, który nazbierał cztery żółte kartki i przeciw Ruchowi wystąpić nie mógł. W tej sytuacji zdecydował się wystawić Filipa Jagiełłę, 16-letniego wychowanka, który miał konstruować akcje ofensywne gospodarzy. Obok niego w pomocy gospodarzy znowu grali osiemnastoletni Bonecki i Azikiewicz i niewiele od nich starszy Przybecki.

W 8. minucie lepiej prezentujący się na początku meczu goście objęli prowadzenie. Starzyński idealnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Janoszka strzelił głową w stronę zaskoczonego Ptaka, który w zasadzie wepchnął piłkę do siatki. W 33. minucie trener Lenczyk zdjął młodziutkiego, ale wcale nie najsłabszego na boisku Jagiełłę. Zastąpił go Papadopulos.

Tuż przed przerwą lubinianie wyrównali po znakomitej akcji, którą zaczął Papadopulos, podając do Piecha, ten przytomnie podał na lewo do Azikiewicza. Skrzydłowy gospodarzy świetnie odegrał do Piecha, który zdążył uciec obrońcom i nie mógł zmarnować takiej sytuacji.

Po przerwie grający z kontry lubinianie kilka razy zagrozili bramce gości, ale zamiast strzelić bramkę stracili. W 68. min fatalny błąd Guldana i Bilka, czyli stoperów gospodarzy, wykorzystał Kuświk i Ruch znowu prowadził.

- Jesteśmy specjalistami od tracenia głupich bramek, a jak się takie gole traci, to bardzo trudno o punkty - podsumował spotkanie Bartosz Rymaniak, kapitan Zagłębia w meczu z Ruchem.

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

0:1 Janoszka (8), 1:1 Piech (45), 1:2 Kuświk (68)

Zagłębie: Ptak - Rymaniak, Bilek, Guldan, Cotra Ż - Przybecki (62. Błąd), Piątek, Bonecki, Jagiełło (33. Papadopulos), Azikiewicz (77. Woźniak) - Piech.

Ruch: Buchalik - Konczkowski, Helik, Stawarczyk Ż, Dziwniel - Włodyka (62. Smektała), Starzyński Ż, Jankowski, Surma, Janoszka (77. Zieńczuk) - Kuświk (90. Kwiatkowski).