Szwedzki zaciąg na ratunek "Miedziowym"? Par Ericsson i Johan Bertilsson blisko Zagłębia

Zagłębie Lubin jest bliskie dokonania pierwszych zimowych wzmocnień. "Miedziowi" prowadzą zaawansowane rozmowy z dwoma szwedzkimi zawodnikami: Parem Ericssonem i Johanem Bertilssonem.
Dramatyczna sytuacja lubinian w lidze skłoniła szefów klubu do natychmiastowych poszukiwań wzmocnień drużyny. Wszystko wskazuje na to, że pierwszymi zimowymi transferami może być dwójka szwedzkich zawodników: Par Ericsson i Johan Bertilsson.

Obaj piłkarze oglądali z trybun ostatni przegrany 1:2 mecz "Miedziowych" z Ruchem Chorzów. - Zainteresowanie jest konkretne, klub naprawdę chce mieć tę dwójkę. Teraz jesteśmy tutaj i poznajemy otoczenie. Zobaczymy, jak to wszystko się ułoży - mówi agent obu graczy Nima Modyr dla portalu 2x45.com.pl.

Par Ericsson to 25-letni napastnik. Aktualnie jest piłkarzem IFK Göteborg, do którego trafił w 2010 roku za 700 tys. euro z GAIS Göteborg. Ostatnie dwa sezony spędził jednak na wypożyczeniu w Mjällby AIF. Rozgrywki w 2013 roku zakończył z dorobkiem 16 meczów i ośmiu bramek. W 2009 roku piłkarz otrzymał nominację na najlepszego debiutanta w szwedzkiej ekstraklasie. Ericsson jest również byłym reprezentantem Szwecji do lat 21. Jego umowa z zespołem z Göteborga obowiązuje do końca roku. Portal Transfermarkt.de wycenia go na 400 tys. euro.

Rówieśnik Ericssona, Johan Bertillson nominalnie występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Degerfors IF, do którego wypożyczono go z Kalmar FF. Na zapleczu Allsvenskan w 28 spotkaniach, zdobył 16 bramek i zanotował pięć asyst. Na swoim koncie ma również występy w reprezentacjach młodzieżowych Szwecji. W przeszłości piłkarz był bliski podpisania kontraktu z walijskim Cardiff City, ale ostatecznie zdecydował się na kontynuowanie kariery w Szwecji. Zawodnik z drużyną Kalmar FF ma umowę do czerwca przyszłego roku. Transfermarkt.de wycenia Bertilssona na 225 tys. euro.

Zobacz bramki zdobyte przez Para Ericssona w barwach Mjällby AIFZobacz umiejętności piłkarskie Johana Bertillson, które prezentował w ostatnim sezonie