Dariusz Dziekanowski kandydatem na dyrektora sportowego Zagłębia Lubin

Był reprezentant Polski Dariusz Dziekanowski może zostać dyrektorem sportowym piłkarskiego Zagłębia Lubin.
Rozmowy z Dziekanowskim szefowie Zagłębia prowadzą od kilku dni. Obydwie strony przedstawiły swoje oczekiwania, a do końca tygodnia ma zapaść decyzja, czy Dziekanowski przyjmuje ofertę. Wówczas do ustalenia pozostaną szczegóły kontraktu.

Pewne jest, że Zagłębie szuka osoby, która przejmie obowiązki dyrektora sportowego klubu. Wcześniej, w trakcie sezonu klub rozwiązał umowę z Pawłem Wojtalą, który pełnił tę funkcję.

Zagłębie chce, aby dyrektor sportowy odpowiadał za politykę transferową klubu, rozbudował sieć skautingu oraz współpracował z Akademią Piłkarską, jaka funkcjonuje przy lubińskim klubie. W Lubinie chcą konsekwentnie przebudowywać drużynę, stawiając w przyszłości na najlepszych swoich wychowanków oraz wyróżniających się młodych zawodników z całej Polski.

Dziekanowski był jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii polskiego futbolu, nie zrobił jednak tak wielkiej kariery, jak się spodziewano. Wychowanek Polonii Warszawa grał później w Gwardii Warszawa, skąd za astronomiczną sumę 21 mln zł w 1983 roku przeszedł do Widzewa Łódź. Później był zawodnikiem Legii, Celticu Glasgow i Bristol City. Po występach w Szkocji i Anglii wrócił do Legii, a później grał jeszcze m.in. w Alemannii Achen, FC Koeln i Polonii Warszawa. W reprezentacji Polski "Dziekan" rozegrał 63 spotkania i strzelił 20 bramek.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako trener juniorskich reprezentacji Polski, a potem jeden z asystentów selekcjonera Leo Beenhakkera. Ostatnio Dziekanowski jako felietonista współpracuje z "Przeglądem Sportowym".