Sport.pl

Nowy gracz Zagłębia Lubin Łukasz Janoszka: Sprostam nowym wyzwaniom

Łukasz Janoszka został piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin. - Znam oczekiwania w stosunku do mojej osoby i jestem przekonany, że im sprostam - mówi Janoszka.
Po podpisaniu kontraktu z Zagłębiem Janoszka udzielił wywiadu stronie internetowej klubu - zaglebie.com

Łukasz Janoszka mówi o:

O transferze do Zagłębia

Zagłębie złożyło najkonkretniejszą ofertę i było najbardziej zdeterminowane, by mnie pozyskać. Rozmowy przebiegały bardzo sprawnie, szybko znaleźliśmy kompromis. Inne kluby faktycznie się zgłosiły, ale nikt nie przedstawił konkretów. Nie miałem wątpliwości, że chcę trafić do Zagłębia.

Finanse zeszły na dalszy plan. Przyznam, że Ruch zaproponował mi kontrakt na zbliżonych warunkach, a przecież wyjazd do Lubina wiąże się z wieloma zmianami. Ale ja właśnie potrzebowałem nowych wyzwań, lubinianie byli do mnie przekonani, dlatego też wyjechałem z Chorzowa.

O perspektywach Zagłębia

Przede wszystkim w Zagłębiu są zawodnicy, którzy potrafią grać w piłkę, niestety jesienią nie potrafili potwierdzić swojego potencjału. Myślę, że po okresie przygotowawczym, który się rozpoczął, mocno wystartujemy i szybko pozytywnie zaskoczymy wszystkich kibiców. Wiem, że chłopcy nie są zadowoleni z pierwszej części sezonu i bardzo chcą podźwignąć się w tabeli. Mam nadzieję, że dołożę do tego swoją cegiełkę i dlatego widzę perspektywy piłkarskiego rozwoju w Zagłębiu. Wiadomo, że klub z Lubina jest bardzo dobrze zorganizowany, piłkarze mogą skupić się wyłącznie na grze w piłkę.

Atmosfera w szatni jest dobra. Zostałem miło przyjęty, znam kilku zawodników, to pomoże w aklimatyzacji.

O okresie przygotowawczym z trenerem Lenczykiem

Przez te 9 lat w Ruchu pracowałem z różnymi szkoleniowcami, ale trzeba przyznać, że u każdego mocno trenowaliśmy w tym okresie. Taka forma przygotowań bardzo mi służy, jeśli intensywnie pracuję w tym okresie, to później jestem spokojny o moją formę. Trener preferuje właśnie taki model przygotowań, mnie tylko cieszy możliwość wspólnej pracy.

O odejściu z Ruchu

Przyszedł czas na nowe wyzwania. W Ruchu spędziłem dużo czasu, wywiozłem stamtąd miłe wspomnienia. Teraz czas na Zagłębie, mam nadzieję, że szybko odnajdę się w Lubinie i stanę się ważnym dla Zagłębia zawodnikiem. Przyjechałem bardzo zmotywowany, teraz myślę wyłącznie o grze w barwach "Miedziowych" i robocie, którą mam tutaj do wykonania. Znam oczekiwania w stosunku do mojej osoby i jestem przekonany, że im sprostam.

Więcej o: