Orest Lenczyk ustalił kadrę Zagłębia na zgrupowanie: Michał Gliwa przesunięty do rezerw

Trener Orest Lenczyk podał listę zawodników na obóz przygotowawczy w Spale. Z drużyną wyjadą testowani Manuel Curto oraz Ariel Famulski. Michał Gliwa przesunięty do rezerw.
Zgrupowanie rozpocznie się w poniedziałek i potrwa 9 dni.

Jak podaje oficjalna strona klubowa zaglebie.com, Manuel Curto to defensywny pomocnik z Portugalii, wychowanek Benfiki Lizbona, w której karierę rozpoczynał jako napastnik. Curto nie przebił się jednak w topowym klubie Portugalii i ogrywał się w drużynach z zaplecza rodzimej ekstraklasy. Na poziomie najwyższej ligi zadebiutował w barwach Associaçao Naval 1o de Maio w 2010 roku. W ostatnim sezonie Manuel Curto grał dla kazachskiego FC Taraz, zaliczył fantastyczny debiut, w który zdobył 2 gole i popisał się asystą. W 13 ligowych meczach łącznie 4-krotnie pokonywał bramkarzy rywali, zaliczył też 3 asysty przy trafieniach kolegów. Curto trenuje z Zagłębiem od początku przygotowań i walczy o angaż w drużynie Oresta Lenczyka.

Z kolei Ariel Famulski to wychowanek Zagłębia, występujący na pozycji środkowego pomocnika. W ostatnim czasie grał na zasadzie wypożyczenia dla drugoligowego KS Polkowice. Famulski ma ekstraklasowy debiut za sobą, w sezonie 2011/2012 zagrał przeciwko Lechowi Poznań i zdobył gola. Później pomocnika trapiły kontuzje i nie potrafił wywalczyć miejsca w składzie.

Decyzją trenera Lenczyka Adrian Rakowski i David Abwo będą póki co dochodzili do formy po niedawnych urazach i czekają ich indywidualne zajęcia w klubie. Natomiast Michał Gliwa od poniedziałku będzie trenował z zespołem rezerw. Gliwa to zawodnik, któremu w grudniu bandyci z Lubina zniszczyli samochód. Tego samego dnia pobili innego gracza Zagłębia - Roberta Jeża. Jeża w Lubinie już nie ma, Gliwa nawet po incydencie wyszedł w podstawowej jedenastce. W meczu wyjazdowym. Teraz golkiper, krytykowany przez kibiców za błędy, został odsunięty od zespołu.

Powołani na zgrupowanie:

1. Dorde Cotra, 2. Adam Banaś, 3. Miłosz Przybecki, 4. Arkadiusz Piech, 5. Łukasz Janoszka, 6. Michal Papadopulos, 7. Bartosz Rymaniak, 8. Lubomir Guldan, 9. Adrian Błąd, 10. Paweł Oleksy, 11. Arkadiusz Woźniak, 12. Jiri Bilek, 13. Pavel Vidanov, 14. Aleksander Kwiek, 15. Łukasz Piątek, 16. Jan Wojciechowski, 17. Kamil Sabiłło, 18.Tomasz Ptak, 19. Dominik Hładun, 20. Piotr Azikiewicz, 21. Sebastian Boneckii, 22. Damian Kowalczyk, 23. Filip Jagiełło, 24. Manuel Curto, 25. Ariel Famulski.