Zagłębie wygrało z Sandecją Nowy Sącz: Lubinian krok do półfinału Pucharu Polski

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu piłkarskiego Pucharu Polski Zagłębie Lubin wygrało 2:0 z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz.
W Lubinie wielkich sportowych emocji nie było. Pierwszoligowa Sandecja była tylko tłem dla lubinian, a różnica piłkarskich umiejętności na korzyść Zagłębia była ogromna. Szczególnie na początku pojedynku, kiedy wyraźnie wystraszeni goście głównie się bronili.

W pierwszej połowie miejscowi bez większego wysiłku dominowali na boisku i stwarzali sobie dogodne okazje do zdobycia bramek. Do przerwy Zagłębie prowadziło 2:0. Najpierw Kwiek został sfaulowany w polu karnym i on sam wykorzystał rzut karny. Później Papadopulos inteligentnie wykorzystał doskonałe zagranie Abwo i trafił do siatki. Zagłębie miało znacznie więcej okazji do podwyższenia wyniku, jednak nieskuteczny był Piech.

Po przerwie mecz się wyrównał. Niespodziewanie ambitnie grający goście próbowali odrobić straty i mieli niewielką przewagę. Atakowali, jednak nie byli w stanie strzelić gola. A Zagłębie prezentowało się słabo. Lubinianie cofnięci na swojej połowie czekali na rywali i starali się kontrować, ale najczęściej nieudolnie.

Rewanż w Nowym Sączu zaplanowano na 26 marca.

Dodajmy, że w ćwierćfinale Pucharu Polski gra też Miedź Legnica, która zmierzy się z Arką Gdynia - mecze 19 i 25 marca. Zwycięzca dwumeczu Zagłębie - Sandecja w pófinale zagra z wygranym z pary Miedź - Arka.

W pozostałych parach Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk, a Zawisza Bydgoszcz z Górnikiem Zabrze. Zdobywca Pucharu Polski będzie reprezentował Polskę w eliminacjach do Ligi Europy.

Zagłębie - Sandecja 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Kwiek (12, z rzutu karnego), 2:0 - Papadopulos (38)