Orest Lenczyk: Martwię się o nas, bo gramy dwa trudne mecze, m.in. ze Śląskiem

- Trzech, czterech piłkarzy nie zagrało na pewnym poziomie i już mam problem przed Śląskiem, bo poprzeczka przez ten zespół zostanie postawiona zdecydowanie wyżej - mówił po pucharowym meczu z Sandecją szkoleniowiec Zagłębia Orest Lenczyk.
Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>

Piłkarze Zagłębia wygrali 2:0 pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek z Sandecją Nowy Sącz i są blisko awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. Mimo korzystnego wyniku, trener "Miedziowych" Orest Lenczyk nie był zadowolony z dyspozycji swoich zawodników. - Przyznam, że przed meczem, gdybym wiedział, że po meczu wygramy 2:0, to bym nie oponował. Po spotkaniu mogę powiedzieć, że Sandecja w dużych fragmentach gry pokazała dobrą organizację, sprawiła nam dużo kłopotów w grze defensywnej. My jako piłkarze ekstraklasy nie graliśmy spokojnie, pomimo że prowadziliśmy dwiema bramkami. Jeśli odpadniemy z pucharów, to będzie to wina niewykorzystanych okazji z pierwszej połowy. Druga połowa to była walka, by nie dać przeciwnikowi strzelić bramkę. A dla nas strzelenie gola było bardziej marzeniem niż realną rzeczą - mówił 71-letni szkoleniowiec na pomeczowej konferencji.

Lenczyk narzekał też na skuteczność napastnika Zagłębia Arkadiusza Piecha: - Gdyby Piech był Piechem z przed pół roku, to pewnie by wykorzystał okazje z pierwszej połowy - przyznał.

Trener Zagłębia tłumaczył, że negatywnie na piłkarzy wpłynęła długa podróż z ostatniego ligowego meczu. Przypomnijmy, że lubinianie w miniony weekend przegrali w Białymstoku z tamtejszą Jagiellonią 0:1.

Po pucharowym meczu Lenczyk przyznał, że może mieć problem z zestawieniem zespołu do niedzielnego derbowego spotkania ze Śląskiem: - Trzech, czterech piłkarzy nie zagrało na pewnym poziomie i już mam problem przed Śląskiem, bo poprzeczka przez ten zespół zostanie postawiona zdecydowanie wyżej - narzekał trener, dodając: - Martwię się o nas, bo gramy dwa trudne mecze ze Śląskiem i z Widzewem.

Rewanżowe spotkanie Zagłębia z Sandecją w Nowym Sączu w ramach 1/4 Pucharu Polski odbędzie się 26 marca. Natomiast w najbliższą niedzielę w Lubinie "Miedziowi" zmierzą się w derbowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30.