Sport.pl

Trudna końcówka sezonu zasadniczego Zagłębia Lubin: Dziś bardzo ważny mecz z Widzewem w Łodzi

Bardzo trudna będzie końcówka sezonu zasadniczego dla piłkarzy KGM Zagłębia Lubin. Najpierw zmierzą się w bezpośredniej walce o pozostanie w lidze w Łodzi z Widzewem. Potem z Wisłą i Legią w Lubinie a pomiędzy tymi pojedynkami wybiorą się do Gdańska na pojedynek z Lechią.
To zły kalendarz dla lubinian. Mają bowiem niewielką przewagę nad przedostatnim w tabeli Podbeskidziem i wcale nie można wykluczyć, że przed podziałem tabeli na grupę mistrzowską i spadkową roztrwonią tę przewagę. Co gorsza, ewentualna porażka w Łodzi może sprawić, że po podziale także przewaga nad ostatnimi na razie łodzianami będzie minimalna. Gdyby udało się pokonać Widzew, nie tylko lubinianie odskoczą konkurentowi do pozostania w lidze na 11 punktów, ale wciąż będą mieć przewagę nad Podbeskidziem, co w obliczu trzech ostatnich spotkań sezonu zasadniczego będzie niezwykle ważne.

Kluczem do ewentualnego sukcesu lubinian będzie koncentracja w obronie. Zagłębie na wiosnę w niemal każdym meczu strzela gole, a zawsze kreuje sytuacje podbramkowe. W pojedynku ze Śląskiem powróciły jednak koszmarne błędy w defensywie. Trener Orest Lenczyk nie krył specjalnie złości za zachowanie defensorów w derbach. Być może dokona więc pewnych zmian w defensywie, bo ma pole manewru.

Pocieszający jest z kolei fakt, że wiele wskazuje na to, że wreszcie odblokował się Arkadiusz Piech, który strzelił Śląskowi dwie piękne bramki. Nawet więc gorsza postawa obrońców nie musi oznaczać porażki w Łodzi, ale lubinianie nie mogą się tam zadowolić także jednym punktem.

Ostatni raz Zagłębie wygrało na stadionie Widzewa blisko 8 lat temu. Czas więc najwyższy na przełamanie. Mecz Widzew - Zagłębie zostanie rozegrany w Łodzi w piątek o 18.

Więcej o: