Zagłębie Lubin przegrało z Legią: Drużyna trenera Lenczyka na miejscu spadkowym!

Zagłębie łatwo przegrało w Lubinie 1:3 z Legią. Gorzej, że wyniki innych meczów ułożyły się tak, iż rywalizację w dalszej części sezonu Zagłębie rozpoczyna w strefie spadkowej!
Pierwsza połowa meczu z Legią była jak zły sen dla gospodarzy. Już w 2. minucie Sa wykorzystał serię nieporozumień gospodarzy oraz dobre podanie Żyry i nie dał żadnych szans Rodiciowi. Goście mieli przygniatającą przewagę w posiadaniu piłki i w 18. minucie kolejna prostopadła piłka trafiła pod nogi Żyry. Skrzydłowego gości zaatakował od tyłu Rymaniak, wszystko działo się w polu karnym i sędzia Jarosław Rynkiewicz bez chwili wahania wskazał na 11. metr, a kapitana Zagłębia ukarał czerwoną kartką. Rymaniak nie mógł się pogodzić z tą decyzją. Pobiegł do asystenta sędziego, potem wrócił do głównego i go odepchnął, za co niemal na pewno będzie miał dłuższą absencję w lidze. Wreszcie ruszył ku szatni, ale zanim zniknął w tunelu, długo jeszcze krzyczał na sędziego technicznego.

Do piłki podszedł Vrdoljak, i choć Rodić wyczuł jego intencję, podwyższył na 2:0. Potem lubinianie starali się walczyć, ale nie potrafili zagrozić bramce Kuciaka. Legia przeważała i tworzyła kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Na trzecią musiała jednak poczekać do 45. minuty, kiedy z wolnego efektownie trafił Pinto.

W drugiej połowie w obrazie gry nie zmieniło się absolutnie nic. Legia przestała tylko trafiać, choć w 72. minucie Duda trafił w słupek. Sytuację miało też Zagłębie, ale strzał głową Dżinicia po rzucie rożnym był minimalnie niecelny.

Chwilę później gospodarze zdobyli jednak gola po kontrze i strzale Przybeckiego. Na tym emocje w Lubinie się skończyły. Zagłębie przystąpi do decydującej batalii o pozostanie w lidze z 15. miejsca, czyli pozycji spadkowej, bowiem dzięki zwycięstwu z Wisłą lubinian wyprzedziło w tabeli Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W pierwszym meczu grupy spadkowej za dwa tygodnie Zagłębie Lubin zagra we Wrocławiu ze Śląskiem.

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3

Bramki: 0:1 - Sa (2), 0:2 - Vrdoljak (20), 0:3 - Pinto, 1:3 - Przybecki (77)

KGHM Zagłębie: Rodić - Widanow, Dżinić, Banaś, Rymaniak Cz - Abwo (46. Błąd), Guldan (66. Piątek), Curto, Kwiek, Cotra - Bertilsson (46. Przybecki).

Legia: Kuciak - Broż, Junior, Rzeźniczak, Brzyski - Żyro, Vrdoljak (62. Łukasik), Pinto, Duda, Ojamaa - Sa.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry. Widzów 9154.