Arkadiusz Piech blisko Legii Warszawa: Mistrz Polski zapłaci milion złotych

Jeszcze w tym tygodniu napastnik Zagłębia Lubin Arkadiusz Piech ma dołączyć do Legii Warszawa. 29-letni snajper będzie kosztował stołeczny klub ok. miliona złotych.
Wrocław.sport.pl ćwierka także na Twitterze >>

O zainteresowaniu Piechem ze strony Mistrza Polski mówiło się już dłuższego czasu. W związku z pozyskaniem nowego napastnika Legia dała już nawet wolną rękę w poszukiwaniu klubu Wladimirowi Dwaliszwiliemu. Gruzin ma ponoć oferty z drużyn z Azerbejdżanu, Chin oraz USA.

Jak podaje portal warszawa.sport.pl, Piech na testach medycznych może pojawić się w Warszawie już dziś i jeśli ich wynik będzie pozytywny to piłkarz podpisze kontrakt, a w środę rozpocznie treningi z nową drużyną. Legię 29-letni napastnik będzie kosztował ok. miliona złotych - tyle bowiem wynosi w jego kontrakcie klauzula odejścia zawodnika.

Napastnika Zagłębia stołeczny klub chciał już, wtedy gdy trenerem Legii był Jan Urban. Okazuje się jednak, że równie wysokie notowania snajper ze Świdnicy ma i u obecnego szkoleniowca Legii Henninga Berga.

Pozyskanie Arkadiusza Piecha byłoby zatem czwartym wzmocnieniem "Legionistów" przed startem nowego sezonu. Wcześniej kontrakty z mistrzem Polski podpisali już: bramkarz Łukasz Budziłek i pomocnik Mateusz Szwoch, a na roczne wypożyczenie przyjdzie brazylijski obrońca Ronan.

Piech ostatni sezon spędził w Zagłębiu. Z lubińskim zespołem spadł do 1. ligi. W barwach "Miedziowych" rozegrał łącznie 34 spotkania, w których zdobył 14 bramek.

Jesteśmy także na Facebooku! Wystarczy, że nas polubisz >>