Zwycięstwo Zagłębia Lubin na początek sezonu

Zagłębie Lubin pokonało na własnym stadionie Flotę Świnoujście 2:0 na inaugurację nowego sezonu w pierwszej lidze.
Lubinianie nowy sezon na zapleczu ekstraklasy zainaugurowali bez udziału publiczności. To efekt kary nałożonej przez Komisję Ligi po ostatnim meczu ubiegłego sezonu. Przypomnijmy, że pojedynek z Widzewem Łódź został przerwany przez arbitra na dziesięć minut przed końcem z powodu zachowania pseudokibiców Zagłębia, którzy wrzucili na murawę odpalone race.

W meczu z Flotą lubinianie od początku byli stroną przeważającą. Zagłębie na prowadzenie wyszło w 27. minucie spotkania, po bramce Adriana Błąda.

Kolejne trafienie podopieczni Piotra Stokowca zanotowali w drugiej części meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Aleksander Kwiek, który pokonał golkipera gości strzałem z rzutu wolnego. Drużyna Floty mecz kończyła w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości Darko Brljak.

Za tydzień Zagłębie zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice.

Zagłębie - Flota 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Błąd (27.), 2:0 - Kwiek (66.)

Zagłębie: Forenc - Woźniak, Guldan, Jach, Cotra - Przybecki (88. Andrzejczak), Kubicki, Ł. Piątek, Kwiek, Błąd (82. Azikiewicz) - Papadopulos (76. K. Piątek)

Flota: Brljak - Reca, Stasiak, Zalepa, Opałacz (84. Erić) - Kamiński, Brud, Lisowski (76. Retlewski), Zieliński (65. Skrzeszewski), Grzelak - Olszar