Sport.pl

Orest Lenczyk o powrocie na ławkę trenerską: Nie interesuje mnie już rola strażaka

Po długiej nieobecności w mediach trener Orest Lenczyk udzielił wywiadu ?Super Expressowi?. W rozmowie z tabloidem opowiedział m.in. o kulisach rozstania z Zagłębiem Lubin i o tym, czy zamierza jeszcze wrócić na ławkę trenerską
Wrocław.Sport.pl - jesteśmy także na Facebooku >>

Lenczyk po raz drugi w karierze przejął Zagłębie latem ubiegłego roku. Nie było to jednak tak udane podejście, jak za pierwszym razem, kiedy wprowadził "Miedziowych" do ekstraklasy. Tym razem choć został zwolniony na cztery kolejki przed końcem sezonu, to w znacznej mierze przyczynił się do spadku lubinian.

W rozmowie z "Super Expressem" Lenczyk opowiedział o kulisach rozstania z Zagłębiem. Już na wstępie podkreślił, że w Lubinie każdemu trenerowi pracuje się ciężko i już niejeden szkoleniowiec sparzył się na tym klubie.

- Nawet gdy po drodze był sukces, czyli dojście do finału Pucharu Polski, to starano się go umniejszyć i szeptano za moimi plecami różne rzeczy - powiedział Lenczyk.

Dalej narzekał na to, że nie dostał odpowiednich pieniędzy na transfery, a w klubie naciskano na niego by korzystał z młodszych piłkarzy, wychowanków akademii i juniorów.

- W trakcie walki o utrzymanie dochodziły mnie słuchy, że spółki KGHM nie interesuje, czy w Lubinie będzie Ekstraklasa, czy I liga, a może być nawet druga, byle koszty utrzymania były mniejsze - zaznacza "Oro Profesoro".

Zapytany o powrót na ławkę trenerską, odpowiedział: - Jak oglądam naszą ligę i patrzę na poszczególne kluby, to może być problem. W Polsce traktuje się trenera według zasady - im starszy, tym głupszy.

72-letni szkoleniowiec przyznał przy tym, że w ostatnich miesiącach dostawał oferty pracy, ale nie interesuje go już "rola strażaka zatrudnionego w nagłej sytuacji".

Więcej o:
Komentarze (9)
Orest Lenczyk o powrocie na ławkę trenerską: Nie interesuje mnie już rola strażaka
Zaloguj się
 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 15 razy 1

  Naszczescie jeszcze nikt w Polsce na glowe nie upadl aby kierowac sie przy zatrudnianiu trenera bzdurami ,ktore wypisuje jedrek77.

 • jedrek77

  Oceniono 25 razy 1

  Na szczęście juz chyba nikt w Polsce nie upadł tak bardzo na głowę, zeby jeszcze tego "trenera" zatrudniać
  Jak zwykle wszyscy źli do okoła, tylko "geniusz" niczemu nie jest winien. I do tego odpiera sie samymi "faktami" typu "słyszałem", "szeptano za moimi plecami" , "dochodziły mnie słuchy". Tylko na koniec prawda - im trener starszy tym głupszy, co akurat na jego przykładzie nie jest niczym odkrywczym

 • static-xx

  Oceniono 7 razy -1

  Jaki tam profesor? Zbajerował kilku dziennikarzy i nadali mu ten dziwaczny przydomek, w ogóle nie pasujący.Tłumaczył że w Lubinie nawet Smuda połamał sobie zęby ale obecny trener Wisły przyszedł gdy Lubin był gromiony i wydobył tę ekipę z dołka a wspominany też Urban miał dobrą wiosnę, i nie dali mu wystarczająco czasu moim zdaniem, bo za Urbana gra wyglądała lepiej. A Lenczyk drugi budżet w kraju w ostatnim sezonie, i miał dużo czasu. Beznadzieja..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX