Zagłębie Lubin szuka wzmocnień: Na celowniku bramkarz z ligi norweskiej

Zagłębie Lubin jest zainteresowane bramkarzem norweskiego SK Brann Piotrem Leciejewskim - informuje portal mkszaglebie.pl
Lubiński klub rozpoczął poszukiwania nowych zawodników, którzy wzmocniliby zespół i pomogliby "Miedziowym" w powrocie na ekstraklasowe boiska. Jednym z takich zawodników miałby być polski bramkarz, na co dzień grający w lidze norweskiej - Piotr Leciejewski. 29-letniego golkipera miał już nawet na żywo obserwować trener bramkarzy Zagłębia Jarosław Bako - podaje portal mkszaglebie.pl.

Leciejewski to wychowanek LSPM Zielona Góra. W przeszłości był zawodnikiem m.in. Górnika Zabrze, GKS-u Katowice i Korony Kielce. W 2008 roku wyjechał do Norwegii. Przez trzy sezony grał w Sogndal IL. Później podpisał kontrakt z trzykrotnym mistrzem Norwegii SK Brann i został jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w tamtejszych rozgrywkach. W ciągu sześcioletniego pobytu w Norwegii Leciejewski rozegrał 180 występów w tamtejszej ekstraklasie. Jego kontrakt z zespołem z Bergen jest ważny do grudnia 2017 r., ale niewykluczone, że zawodnik wkrótce rozwiąże go za porozumieniem stron. Zarząd SK Brann rozpoczął bowiem cięcie kosztów po tym, jak kilka dni temu drużyna spadła do drugiej ligi.