Sport.pl

Piłkarze Zagłębia Lubin zagrają w charytatywnym turnieju w Świdnicy

Piłkarze i trenerzy Zagłębia Lubin również zagrają w charytatywnym turnieju w Świdnicy na rzecz chorej 4-letniej Joasi.
Wydłużyła się lista uczestników niedzielnego turnieju charytatywnego w Świdnicy. Przyjazd awizowali już m.in. lider klasyfikacji strzelców polskiej ekstraklasy Mateusz Piątkowski, Janusz Gol, Fabian Pawela, Arkadiusz Piech, Grzegorz Kuświk, Błażej Augustyn, Piotr Reiss, Remigiusz Jezierski, bokserzy Mariusz Wach i Mateusz Masternak, mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, czy też dziennikarze Canal+ Remigiusz Jezierski i Cezary Olbrycht. Teraz okazuje się, że do imprezy dołączą również zawodnicy i trenerzy Zagłębia Lubin.

Poza emocjonującą rywalizacją sportową, kibice będą mogli również pozyskać oryginalne koszulki. Do zdobycia w tym roku będzie choćby trykot Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium, reprezentacyjne koszulki Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Mili, koszulki Legii Warszawa, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, GKS-u Bełchatów, FC Brugge, Tereka Grozny, Hannoveru 96, piłki podpisane przez reprezentację Polski po wygranym meczu z Niemcami (el. ME) i wiele innych ciekawych gadżetów

- Zeszłoroczny turniej okazał się wielkim sukcesem, zebrano łącznie kwotę 9300 złotych, która została przeznaczona na zakup paczek świątecznych dla podopiecznych Świdnickiego Domu Dziecka. Na twarzach kilkudziesięciu sierot pojawił się wtedy szeroki uśmiech. O naszym lokalnym przedsięwzięciu informowały przed rokiem nawet ogólnopolskie media, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. W tym roku ewentualnie zebraną 21 grudnia kwotę chcielibyśmy przekazać na leczenie i rehabilitację malutkiej, 4-letniej, bardzo chorej Joasi. Pieniądze będą przeznaczone na jej specjalistyczną, bardzo efektywną, ale kosztowną rehabilitację. Pomimo że dziewczynka jest bardzo chora, to według opinii leczących ją lekarzy i rehabilitantów istnieje szansa na to, iż będzie mogła samodzielnie wstać, a w późniejszym czasie poruszać się przy pomocy oczywiście odpowiedniego sprzętu. Aby tak się jednak mogło stać, potrzeba ogromnej pracy rehabilitacyjnej z Joasią i stąd te potrzeby finansowe - mówi Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu "Łączy nas Football".

Turniej odbędzie się w niedzielę 21 grudnia w świdnickiej hali sportowej na osiedlu Zawiszów w godz. 14.45-19.

Plan turnieju:

14.30 - uroczyste otwarcie turnieju

14.45 - Grupa A: pierwszy mecz turnieju: Górnik Wałbrzych - Zagłębie Lubin

15.05 - Grupa B: Polonia-Stal Świdnica - Fundacja "Łączy nas Football"

15.25 - pierwsze licytacje

15.45 - Grupa A: Górnik Wałbrzych - Global Boxing

16.05 - Grupa B: Polonia-Stal Świdnica - Lech Poznań

16.25 - licytacje i losowania piłkarskich gadżetów

16.45 - Grupa A: Zagłębie Lubin - Global Boxing

17.05 - Grupa B: Fundacja "Łączy nas Football" - Lech Poznań

17.25 - licytacje

17.45 - mecz o 5. miejsce

18.05 - mecz o 3. miejsce

18.25 - licytacje

18.40 - finał

19.00 - zakończenie turnieju, dekoracja drużyn

Więcej o: