Nowy bramkarz w Zagłębiu? Na testach najlepszy golkiper ligi czeskiej sprzed dwóch lat

Od poniedziałku na testach w Zagłębiu Lubin przebywa czeski bramkarz Zdenek Zlamal
Znajdź nas na Facebooku | Ćwierkamy też na Twitterze


Latem golkiper starał się o angaż w Koronie Kielce, jednak z powodów zdrowotnych przerwał testy i poddał się zabiegowi rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Ostatnio na zasadzie krótkoterminowej umowy był zawodnikiem Sigmy Ołomuniec. - Przedstawiono mi warunki, na jakich miałbym tam zostać i zdecydowałem się poszukać szczęścia gdzie indziej. Po kontuzji kolana nie ma już śladu i jestem gotowy walczyć o angaż w innym klubie - tłumaczy Zlamal.

Czeski bramkarz ma bogate piłkarskie CV, oprócz czołowych klubów czeskich reprezentował barwy włoskiego Udinese (z którego wypożyczano go do: hiszpańskiego FC Cadiz oraz Slavii Praga) i FC Bari (wypożyczenie do Sigmy Ołomuniec). Zaliczył jeden występ w reprezentacji Czech oraz dziewięć gier dla reprezentacji U-21. Dwa sezony temu został najlepszym bramkarzem ligi czeskiej.

Na testach w Lubinie pojawił się jeszcze obrońca Michał Grudniewski. W przeszłości był zawodnikiem m.in. Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa. Ostatnio występował w Pogoni Siedlce. - Jesienią Michał rozegrał kilka dobrych spotkań w lidze. Rozwiązał swój kontrakt z Pogonią Siedlce i uznaliśmy, że warto go sprawdzić w Zagłębiu - tłumaczy Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy.