Kompromitacja Zagłębia Lubin: Wysoka porażka w sparingu z drugoligowcem

Piłkarze Zagłębia przegrali aż 1:4 środowy sparing z drugoligowym Rakowem Częstochowa.
Drużyna Zagłębia od kilku dni przebywa na obozie w Uniejowie. W środę "Miedziowi" rozegrali sparing z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką lubińskiej drużyny.

Po pierwszej połowie podopieczni Piotra Stokowca przegrywali 0:1, bo w 45. minucie rzut karny na bramkę zamienił Dariusz Pawlusiński. Lubinianie na przerwę mogli schodzić remisując, ale "jedenastki" na początku spotkania nie wykorzystał Sebastian Bonecki. W drugiej części spotkania częstochowianie strzelili jeszcze trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się: Daniel, Artur Pląskowski i Robert Brzęczek. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył Krzysztof Piątek.

Lubinianie kończyli spotkanie w "dziesiątkę", bo czerwoną kartkę zobaczył Jakub Tosik.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:4 (0:1)

Bramki: Piątek (86.) - Pawlusiński (45. rzut karny), Daniel (78.), Pląskowski (89.), Brzęczek (90.)

Czerwona kartka: Tosik (za dwie żółte po faulach)

Zagłębie: (I połowa) Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Jagiełło, Bonecki, Ł. Piątek, Żmijewski, Przybecki - Woźniak

(II połowa) Hładun - Stolarski, Jach, Tosik, Szymański, Rakowski, Mucha (60. Szymankiewicz), K. Piątek, Błąd, Janoszka, Sobków.

Raków: (I połowa) Kos - Buczkowski, Radler, Cyfert, Waszkiewicz, Kmieć, Reiman, Kayode, Serafin, Pawlusiński, Okińczyc

(II połowa) Stępień - Krupa, Daniel, Cyfert, Góra, Kowalczyk, Hoferica, Marchewka, Mońka, Brzęczek, Pląskowski.