Pierwsza sparingowa porażka Zagłębia Lubin w Turcji [WIDEO]

Zagłębie Lubin przegrało 1:2 w meczu kontrolnym z ukraińskim Olimpikiem Donieck.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze

Dla "Miedziowych" był to pierwszy sparing w ramach zgrupowania w tureckiej Larze. Rywalem podopiecznych Piotra Stokowca była czwarta drużyna ukraińskiej ekstraklasy Olimpik Donieck.

Ukraiński klub już po pierwszej połowie prowadził 2:0. Bramki dla zespołu z Doniecka zdobywali Andrij Miszczenko i Oleksandr Sytnik. Jedyne trafienie dla Zagłębia kilka minut przed końcem spotkania zaliczył młody napastnik Krzysztof Piątek. Lubińska drużyna mogło mecz zremisować, ale rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Błąd.

Kolejny sparing 21 lutego. Rywalem Zagłębia będzie zespół z drugiej ligi ukraińskiej - FK Aleksandria.

Zagłębie Lubin - Olimpik Donieck 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 - Miszczenko (31.), 0:2 - Sytnik (35.), 1:2 - K. Piątek (83.)

Zagłębie: Forenc - Tosik (46. Błąd), Guldan (73. Kubicki), Dąbrowski (67. Jach), Todorovski (40. Stolarski) - Przybecki (55. Żmijewski), Ł. Piątek (73. Żyra), Kubicki (46. Bonecki), Kwiek (60. Sobków), Janoszka (55. Rakowski) - Woźniak (55. K. Piątek).

Olimpik Donieck: Łytowka (46. Macharadze) - Miszczenko, Dytiatjew (46. Hryszko), Browczenko (46. Draczenko), Doronin (46. Tyszczenko), Łebed (90. Rybin), Semenyna (46. Doroszenko), Sytnik (46. Ohiria), Hoszkoderia (46. Iwanow), Kadymian, Łysenko (56. Helzin).