1. liga. Pewne zwycięstwo Zagłębia Lubin i coraz mocniejsza pozycja lidera

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Stomil Olsztyn 4:1 i umocniło się na pozycji lidera 1. ligi.
Zagłębie straciło pierwszego gola na wiosnę, ale łatwo pokonało na wyjeździe czwartego do tej pory w tabeli Stomil Olsztyn. Na boisku oba zespoły dzieliła jednak przepaść i po meczu było już właściwie w 25. minucie. Szóstą bramkę w sezonie zdobył wówczas Krzysztof Piątek, który wykorzystał świetne podanie najlepszego na boisku Aleksandra Kwieka i po wygraniu pojedynku z Bierezowskim w pojedynku sam na sam nie dał szans Mieczkowskiemu. Dwie minuty wcześniej wynik meczu otworzył Łukasz Janoszka, który wykorzystał zamieszanie na polu karnym gospodarzy. Jeszcze przed przerwą z ostrego kąta trafił Arkadiusz Woźniak.

Po zmianie stron lubinianie nie forsowali tempa, ale wciąż mieli przygniatającą przewagę. Udokumentowali ją drugim w tym spotkaniu golem Janoszki, który sfinalizował kontratak swego zespołu. W końcówce graczom Zagłębia zabrakło koncentracji i po strzale najlepszego w Stomilu Romana Maczułenki stracili pierwszą bramkę na wiosnę. Dzięki temu zwycięstwu i potknięciom Termalici i Wisły Płock lubinianie umocnili się na prowadzeniu w lidze.

Stomil Olsztyn - KGHM Zagłębie Lubin 1:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Janoszka (23.), 0:2 K. Piątek (25.), 0:3 Woźniak (35.), 0:4 Janoszka (77.), 1:4 Maczułenko (87.).

Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Bierezowski, Czarnecki, Trzeciakiewicz - Szymonowicz, Paweł Głowacki (66. Piotr Głowacki), Maczułenko, Jegliński, Jamróz (78. Żwir) - Koval (83. Sobolewski).

Zagłębie: Forenc - Todorowski (68. Stolarski), Dąbrowski, Guldan, Cotra - Woźniak, Ł. Piątek, Tosik, Kwiek (77. Bonecki), Janoszka - K. Piątek (80. Papadopulos).