Nietypowa radość trenera i dyrektora Zagłębia: Po wygranej z Miedzią pobiegli z Legnicy do Lubina! [WIDEO]

Zagłębie Lubin w pierwszoligowych derbach piłkarskich wygrało 1:0 w Legnicy z Miedzią. Jarosław Bako, trener bramkarzy Zagłębia, oraz Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy lubińskiego klubu, w nietypowy sposób uczcili to zwycięstwo.
Zagłębie już tydzień temu zapewniło sobie awans do piłkarskiej ekstraklasy. W ten weekend grało jednak niezwykle prestiżowy, ważny mecz - derby regionu z Miedzią w Legnicy. Pojedynek miał duże znaczenie dla obydwu klubów, gdyż fani obydwu zespołów nie przepadają za sobą. Poza tym w pierwszym meczu jesienią w Lubinie Miedź niespodziewanie wygrała 2:0, dlatego teraz Zagłębie chciało się zrewanżować.

Przed spotkaniem Jarosław Bako, trener bramkarzy Zagłębia, zapowiedział, że jeśli jego zespół wygra z Miedzią, to wówczas on trasę ze stadionu w Legnicy do Lubina, czyli około 25 kilometrów, pokona biegiem.

I Zagłębie wygrało z Miedzią 1:0 po bramce Macieja Dąbrowskiego. Po meczu Bako dotrzymał słowa i ruszył biegiem do Legnicy. Razem z nim trasę pokonywał Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Zagłębia. Na trasie towarzyszył im autokar klubowy z piłkarzami Zagłębia, którzy dopingowali biegnących i dostarczali im napoje.