Strzelcy goli w meczu z Cracovią: Agresywna gra i dominacja w środku pola kluczem do wygranej

Krzysztof Janus, Jarosław Kubicki i Maciej Dąbrowski strzelali w piątek gole dla Zagłębia Lubin w ligowym starciu z Cracovią. Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi wspomnianych graczy.
Krzysztof Janus: - Można zaliczyć mi dwie asysty i bramkę, a więc brałem udział przy trzech akcjach bramkowych. Żaden mecz nie jest jednak łatwy. Z Cracovią od początku staraliśmy się narzucić swój styl gry, zagraliśmy wysoko, wywarliśmy presję na przeciwniku, dzięki czemu stwarzaliśmy sytuacje. Konsekwentna i agresywna gra były kluczem do wygranej.

Jarosław Kubicki: - Zagraliśmy ofensywnie, tak jak i goście, ale zdominowaliśmy środek pola, przez co zwyciężyliśmy. Bardzo cieszę się z pierwszej bramki w ekstraklasie. W domu przed meczem rozmawiałem z rodziną, że przydałoby się coś strzelić. Nawet w szatni mówiłem kolegom z zespołu, że to będzie ten dzień i że trafię do siatki z Cracovią. Czułem to.

Maciej Dąbrowski: - Bardzo zależało nam na zwycięstwie. Męczą nas trochę stracone bramki, ale jeżeli co tydzień mielibyśmy wygrywać 4:2, jestem za. Byliśmy wściekli, kiedy straciliśmy bramkę z kuriozalnego rzutu karnego. Trener uczulał nas jednak, by pierwsze pięć minut po straconej bramce uważać bardziej niż zwykle i to się nam udało. Gramy bardzo ofensywną i przyjemną dla oka piłkę.