Filip Starzyński o szansach na Euro 2016: Nie wybiegam tak daleko w przyszłość

Ze zgrupowania reprezentacji Polski do treningów z Zagłębiem wrócił Filip Starzyński. Popularny "Figo" przygotowuje się już do meczu ligowego z Piastem Gliwice. - Przed przerwą na reprezentację Zagłębie było w dobrej formie i dalej czujemy się dobrze - zapowiada rozgrywający "Miedziowych".
Starzyński jest jednym z największych wygranych ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. W kadrze Adama Nawałki zagrał tylko raz - w meczu z Finlandią we Wrocławiu (łącznie w reprezentacji zagrał dwa razy). Biało-czerwoni wygrali aż 5:0, a piłkarz Zagłębia zakończył spotkanie z efektownym trafieniem zza pola karnego. Starzyński miał też udział przy dwóch innych trafieniach.

Czy w związku z dobrą grą w meczu z Finlandią i kilkoma świetnymi występami w Ekstraklasie zawodnik "Miedziowych" znajdzie się w kadrze na Euro 2016? - Podchodzę bardzo spokojnie do kwestii mojego powołania i ewentualnych występów w reprezentacji. Teraz już skupiam się na najbliższym meczu ligowym z Piastem Gliwice. Chcę grać jak najlepiej w każdym meczu: ligowym i reprezentacyjnym. Chcę jak najlepiej pracować na treningach. Wszystko przyjmuję z pokorą, nie wybiegam tak daleko w przyszłość - przyznaje Starzyński.

Przed Zagłębiem spotkanie z wiceliderem ligi Piastem Gliwice. - Wiemy, kto przyjeżdża do Lubina, jaki są mocne strony Piasta. Przed przerwą na reprezentację Zagłębie było w dobrej formie i dalej czujemy się dobrze. Na pewno potrzebujemy wsparcia kibiców, zdecydowanie lepiej gra się dla pełnych trybun. Wybiegamy na boisko również dla kibiców. Atmosfera meczu, oprócz samych sportowych zmagań, to również doping trybun. Wtedy widowisko jest kompletne - mówi pomocnik w rozmowie dla oficjalnej strony Zagłębia Lubin .

Mecz Zagłębie - Piast w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 15.30.