Dwa wzmocnienia Zagłębia Lubin w ostatnim dniu okna transferowego

Napastnik Adam Buksa i litewski skrzydłowy Deimantas Petravicius wzmocnili Zagłębie Lubin w ostatnim dniu okna transferowego.
Buksa pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Wiśle Kraków. W trakcie juniorskiej kariery reprezentował barwy Hutnika i Garbarni, ale to w barwach "Białej Gwiazdy" najbliżej był debiutu w seniorskim zespole. W Wiśle jako 17-latek zanotował pięć występów w Młodej Ekstraklasie strzelając pięć bramek. W lecie 2013 roku powędrował do włoskiego Novara Calcio. Tam głównie grywał w rozgrywkach Primavery.

Przed sezonem 2014/2015 dołączył do Lechii Gdańsk. W pierwszym roku gry wystąpił w ośmiu spotkaniach Ekstraklasy zaliczając 216 minut. Głównie pod koniec rozgrywek. W minionym sezonie napastnik rozpoczął grę w Lechii jako podstawowy piłkarz. Ubiegłoroczny licznik 20-latka zatrzymał się na ośmiu spotkaniach w Ekstraklasie, jednej bramce i 363 minutach. Buksa jest reprezentantem Polski U-21.

Buksa z Zagłębiem podpisał trzyletni kontrakt. W zespole "Miedziowych" będzie występował z numerem 21.

Drugi z pozyskanych w środę przez Zagłębie zawodników, to Deimantas Petravicius. Litwin większość dotychczasowej karierę spędził na Wyspach Brytyjskich. W 2011 roku, w wieku 16 lat trafił do angielskiego Nottingham Forest. Tam trenował w drużynach młodzieżowych, a ostatnio rezerwach. W tym roku przeniósł się na zasadzie trzymiesięcznego wypożyczenia do trzecioligowego FC Stevenage (dwa występy w pierwszej drużynie). 30 czerwca tego roku wygasł jego kontrakt z Nottingham Forest. Petravicius na koncie ma siedem występów w dorosłej reprezentacji Litwy.

Litwin w Lubinie przebywał już od dłuższego czasu. Trenował z zespołem Piotra Stokowca i zagrał nawet w sparingu rezerw "Miedziowych", w którym strzelił bramkę.

- Trzy tygodnie temu trenowałem kilka dni z Zagłębiem i zagrałem w spotkaniu drugiej drużyny. Strzeliłem nawet bramkę, ale w trakcie meczu skręciłem staw skokowy. Na szczęście uraz nie okazał się poważny i po drobnej kontuzji nie ma śladu. Będąc w Lubinie kilka dni czułem się naprawdę dobrze. W szatni widać było dobrą atmosferę, a baza treningowa zrobiła na mnie wrażenie. W szatni potwierdzono mi, że Zagłębie jest jednym z najlepszych klubów w Polsce - mówi Deimantas Petravicius.

20-letni skrzydłowy z lubińskim klubem podpisał roczną umowę z możliwością przedłużenia na kolejne dwa sezony. Będzie grał z numerem 88.