Ekstraklasa. 12 kolejka: Legia wygrała z Ruchem w meczu na szczycie

W meczu kolejki Legia Warszawa pokonała 2:0 Ruch Chorzów. Obie bramki zdobył Marcin Mięciel. Kolejną porażkę poniosła Polonia Warszawa. Może to spowodować zwolnienie Duszana Radolskiego.
Wiślacy? Legioniści? Zagraj w Wygraj Ligę! »

Arka Gdynia - Odra Wodzisław 2:0 (2:0) »

Gdynianie wygrali dopiero pierwsze spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością. O ich zwycięstwie zadecydowały pierwsze minuty meczu, w których Stachowiaka dwa razy pokonał świetnie dysponowany tego dnia Przemysław Trytko.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0) »

- Jeśli chcemy włączyć się do walki o mistrzostwo, to tak jak w Gdańsku grać nie możemy - mówił przed meczem trener Lecha Poznań Jacek Zieliński. Lech nie zagrał dużo lepiej, ale zdobył trzy punkty po golu Bosackiego z rzutu karnego.

Legia dwóch połów: agresywna i świetna, potem wolna i denna
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (2:0)  >

W drugim z kolei meczu Marcin Mięciel strzelił dwa gole i zapewnił Legii zwycięstwo z Ruchem. Wicelider z Chorzowa utrzymał drugą pozycję w tabeli, ale w stolicy zagrał słabo. Jedyny celny strzał oddał w 90. minucie.

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 1:0 (0:0) »

Jagiellonia wygrała i opuszcza strefę spadkową. Tymczasem w Polonii po kolejnej porażce zapowiadają się nerwowe dni. Posada trenera Radolskiego wisi na włosku...

Mecz czwartkowy

Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0»

Momentami nudny mecz rozkręcił się w ostatnich trzydziestu minutach. Okazało się, że szczęście (samobójczy gol Skaby) i trenerski nos (sprowadzenie Traore) nie opuszcza Franciszka Smudy! Oby podobnie było w reprezentacji Polski. Polonia Bytom, która fantastycznie spisywała się do 10. kolejki, przegrała drugi mecz z rzędu i chyba powoli wraca do niższych rejonów tabeli.

Mecze piątkowe

Cracovia - GKS Bełchatów 0:1 (0:0) »

Do przerwy w Sosnowcu bez goli. W nudnym meczu obie drużyny miały problem ze stworzeniem okazji pod bramką przeciwnika. Lepsze wrażenie sprawiała Cracovia, ale piłkarze Oresta Lenczyka grają bardzo niedokładnie. GKS wyszedł na drugą połowę zmotywowany i szybko zdobył gola. Maciej Korzym zapewnił bełchatowianom piąte zwycięstwo z rzędu.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3 (0:2) »

Korona napędziła strachu Wiśle, choć kielczanie mecz kończyli w dziewiątkę, podobnie jak zeszłotygodniowe spotkanie z Legią. Wisła już do przerwy strzeliła dwa gole, a na listę strzelców wpisał się m.in. w drugim meczu z rzędu środkowy obrońca Marcelo. Po przerwie Wisła kontynuowała strzelanie, ale będąc już pewna zwycięstwa niespodziewanie sama zaczęła tracić gole.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 0:2 (0:1) »

W ostatniej ligowej potyczce pomiędzy tymi drużynami wygrała Lechia, dzięki czemu zawodnicy Tomasza Kafarskiego zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. Gliwiccy piłkarze przyczynili się tym samym do spadku Górnika co euforycznie przyjęli kibice piastunek. Tym razem już po kwadransie Lechia objęła prowadzenie. A w ostatnich minutach ustaliła wynik meczu.

W Lubinie chcą zatrzymać Smudę do końca roku  »