Sport.pl

Ekstraklasa. Kibice chcą powołania Ilijana Micanskiego do reprezentacji

W Bułgarii powstała grupa na portalu Facebook, w której kibice domagają się powołania Ilijana Micanskiego do reprezentacji. "Trener Stanimir Stojłow musi w końcu zwrócić uwagę na to co robi ten piłkarz w Polsce i powołać go do kadry" - głosi oświadczenie. Do grupy należy już 569 osób, a liczba ta stale się powiększa.
Na napastnika z Lubina zwraca też uwagę znany portal NovSport, poświęcając mu obszerny artykuł, a jego gole nazywając "fenomenalnymi". Sam zawodnik spokojnie podchodzi do tych wiadomości i wierzy, że szczęście się do niego uśmiechnie. Wyjaśnia także, dlaczego w kadrze jeszcze nie występował.

- Obecnie wywierana jest duża presja na selekcjonerze reprezentacji Bułgarii. Dzieje się tak, ponieważ w moim kraju odbywają się różne gry menadżerów i podobne rzeczy. Taka jest smutna prawda, nie ma co tego ukrywać. Ja jednak uważam, że w końcu przyjdzie moment, w którym dostanę swoją szansę w reprezentacji, tak jak przyszła chwila w Polsce, w Zagłębiu. Długo na tę dyspozycję z rundy wiosennej pracowałem. Przyszły efekty, zatem uważam, że w i kontekście reprezentacji będzie tak samo - mówi z nadzieją. Być może teraz, gdy bułgarska kadra jest w kryzysie, a z gry zrezygnował m.in. Dimitar Berbatow Micanski zostanie w końcu dostrzeżony i powołany do kadry.

Więcej o: