Sport.pl

Transfery. Ekstraklasa. Telichowski w Zagłębiu Lubin

Jak poinformowała oficjalna strona Zagłębia Lubin, Błażej Telichowski będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem Miedziowych. Grający ostatnio w Polonii Bytom obrońca podpisał z Zagłębiem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.
Telichowski przyjdzie do Lubina za darmo, bo z końcem czerwca wygasa jego kontrakt ze zdegradowaną do I ligi Polonią. W minionym sezonie 27-letni defensor rozegrał w barwach śląskiej drużyny 19 spotkań, był jej kapitanem. Rozgrywki zakończył z dorobkiem dwóch goli.

Nowy piłkarz Zagłębia jest wychowankiem Polonii Nowy Tomyśl. Grał także w Lechu Poznań (w sezonie 2003/04 zdobył z Kolejarzem Puchar oraz Superpuchar Polski), Groclinie Grodzisk Wielkopolski (w sezonie 2006/07 zdobył z ekipą z Grodziska Wlkp. Puchar Polski oraz Puchar Ligi, zaś w sezonie 2007/08 powtórzył sukces sprzed roku i znów wygrał Puchar Ligi). Występował również w Polonii Warszawa, Arce Gdynia, a następnie w Polonii Bytom.

Miedziowi wzmacniają obronę

W poniedziałek "Przegląd Sportowy" poinformował, że Zagłębie zasili klubowy kolega Telichowskiego - Michal Hanek. Wzmocnienie linii obrony należy w tej chwili do priorytetów lubińskich działaczy. W kwietniu klub postanowił rozwiązać umowy z zamieszanymi w korupcję Grzegorzem Bartczakiem i Michałem Stasiakiem, którzy występowali właśnie w defensywie. Oprócz tego w rundzie wiosennej z kontuzjami zmagał się inny podstawowy obrońca - Costa Nhamoinesu.

Telichowski jest trzecim transferem Zagłębia. Oprócz Hanka, działacze wykupili z węgierskiego Lomardu Papa Nigeryjczyka Davida Abwo, który wiosną występował w barwach Miedziowych na zasadzie wypożyczenia.

Ekstraklasa. Ariel Borysiuk na celowniku klubu z Serie A »


Więcej o: