Wrocławianka startuje na Igrzyskach Olimpijskich w szermierczej drużynie USA

Na Olimpiadzie w Londynie w drużynie szermierczej USA startuje szpadzistka Dagmara Woźniak, która urodziła się we Wrocławiu. Poniedziałek to dzień, w którym szpadzistki rywalizują w turnieju
Woźniak urodziła się 1 lipca 1988 we Wrocławiu, później przyjechała z rodziną do USA. Tam zaczęła uprawiać szermierkę i osiągać sukcesy w szpadzie. Sportsmenka nie zapomniała o swoich korzeniach, świetnie mówi po polsku.

- Moi rodzice od samego początku pobytu w Stanach zwracali szczególną wagę na naukę języka polskiego i mocny związek ze środowiskiem polskim. Razem z siostrą uczęszczałyśmy przez 8 lat do polskiej szkoły, a moja mama przez wiele lat uczyła w niej języka polskiego. Cieszę się, że rodzice zadbali o to, żebym pamiętała, skąd pochodzę. Teraz, kiedy wyjeżdżam na zawody - też do Polski - cieszę się, że mogę bez problemu porozumiewać się i przyjaźnić z koleżankami i kolegami z drużyny polskiej - mówiła Dagmara Nowak w wywiadzie udzielonym "Nowemu Dziennikowi".

Aktualnie jest trzecią szablistką w USA, a w rankingu światowym zajmuje 13 miejsce. Zdobyła dwa brązowe medale wraz z drużyną podczas mistrzostw świata w Katanii w roku 2011 i w Kijowie w roku 2012 oraz złoty medal podczas Igrzysk Panamerykańskich w Guadalajarze w roku 2011. W roku 2006 wraz z drużyną zdobyła złoty medal mistrzostw świata juniorów. Jest aktualną indywidualną wicemistrzynią USA.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka