Londyn 2012. Zapasy. Damian Janikowski przywiezie brąz!

Zapaśnik WKS Śląska Damian Janikowski wygrał z Francuzem Meloninem Noumonvi i został brązowym medalistom igrzysk olimpijskich w Londynie.
23 - letni Janikowski startował w stylu klasycznym w kategorii do 84 kilogramów. W pierwszej walce pokonał Turka Nazamiego Avlucę 3:0, a potem Austriaka Amera Hrustanovica. Tym samym tegoroczny wicemistrz Europy i zeszłoroczny wicemistrz świata przeszedł do ćwierćfinału igrzysk w Londynie.

W nim zapaśnik Śląska Wrocław po fenomenalnej walce pokonał Kubańczyka Pablo Enrique Shorey Hernandeza. Jego rywal po pierwszej rundzie prowadził 1:0. W kolejnej walce Janikowski zrewanżował się rywalowi dwoma błyskawicznymi, punktowanymi akcjami. Co więcej wrocławskiemu zapaśnikowi udało się powalić przeciwnika na łopatki i walka się zakończyła się jego pewnym zwycięstwem.

W półfinale igrzysk Janikowskiego pokonał jednak Egipcjanim Karam Mohamed Gaber Ebrahim. Po pierwszej rundzie Polak prowadził wprawdzie 3:2, ale w kolejnych rywal odrobił straty. W decydującym starciu Egipcjanin wykonał "wózek" i tym samym awansował do finału igrzysk.

Janikowskiemu pozostawała walka o brąz z Francuzem Meloninem Noumonvim. Rywalizacja obu zapaśników miała emocjonujący przebieg .Polak wygrał pierwszą rundę 1:0 - rywal nie zdołał podnieść go z parteru. Po 1,5 minuty drugiej rundy do Noumonvi musiał bronić się przed atakami Polaka. Tu Janikowski pokazał swoją siłę - z łatwością podniósł Francuza, wyrzucił go za matę i mógł podnieść ręce w geście triumfu. Zapaśnik Śląska wykonał rzut na swoim trenerze Ryszardzie Wolnym i biegał po macie z biało - czerwoną flagą.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka