Londyn 2012. Zawód. Piotr Małachowski bez medalu w rzucie dyskiem

Piotr Małachowski z WKS-u Śląska Wrocław nie powtórzył swojego sukcesu z Pekinu i tym razem nie dostał się na olimpijskie podium. Podczas igrzysk w Londynie nasz dyskobol zajął piąte miejsce.
Piotr Małachowski, wicemistrz olimpijski z Pekinu w finale rzutu dyskiem w Londynie miał dwie udane próby. W swojej drugiej kolejce rzucił 66,92, a w czwartej 67,19, co było najlepszym wynikiem. W tych podejściach Polak dał sygnał, że może osiągać dobre rezultaty. Dobre, ale nie tak dobre jak najlepsi z jego rywali. W końcu przed ostatnią kolejką lepsi od Małachowskiego byli Niemiec Robert Harting (68, 27), Irańczyk Ehsan Hadadi (68,18) Estończyk Gerd Kanter (68,03) oraz doświadczony Litwin Virgiliusz Alekna (67,38).

O tym czy zawodnik WKS Śląska Wrocław powtórzy swój sukces z Pekinu i dostanie się na podium miała zadecydować ostatnia, szósta kolejka. Zadecydowała. W niej Polak spalił rzut i pozostał z wynikiem 67,19 m. Ten dał mu piątą pozycję w konkursie. Mistrzem olimpijskim został Robert Harting.

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka