Sport.pl

Londyn 2012. Kolarstwo górskie. Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce

Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) zajęła siódme miejsce wyścigu kobiet w kolarstwie górskim. Na olimpijskiej trasie w Hadleigh Farm najlepsza okazała się Francuzka Julliet Bresset.
Aleksandra Dawidowicz poprawiła tym samym swój wynik sprzed czterech lat z Pekinu, kiedy to uplasowała się na 10. pozycji.

Polka pojechała bardzo dobre zawody. Wyścig rozpoczęła w połowie stawki, jednak z każdym kolejnym kilometrem powoli rozkręcała się. Na 10 km zajmowała jeszcze 12. miejsce, ale później konsekwentnie przesuwała się w górę stawki. Na niespełna pięć kilometrów przed metą Dawidowicz wskoczyła na świetną szóstą pozycję, ale ostatecznie straciła ją na rzecz Szwedki Alexandry Engen.

Olimpijskie złoto wywalczyła Francuzka Julliet Bresset, srebro przypadło w udziale Sabine Spitz, a brąz - Georgi Gould.

Paula Gorycka (4F e-vive Racing Team), która w Londynie zastąpiła kontuzjowaną Maję Włoszczowską olimpijski wyścig zakończyła na 22. miejscu.

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka
Komentarze (2)
Londyn 2012. Kolarstwo górskie. Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce
Zaloguj się
  • deus-cosma-deus

    Oceniono 1 raz 1

    ja kompletnie tego nie rozumiem, nasze ponoć wielkie talenty jak Paula Gorycka 22 letnia zawodniczka-turlają się po turniejach juniorskich i dopiero na IO za sprawą kontuzji Włoszczowskiej rywalizują razem z seniorkami a rok od niej starsza Francuzka zdobywa olimpijskie złoto. Najwyraźniej talent talentowi nierówny!

  • medrek_forumowy

    Oceniono 2 razy 0

    Gorycka to ta od "supertrenera" PIątka? no to Piątek nie będzie miał argumentu ze Gorycka jest lepsza od Dawidowicz, a on lepszym trenejro niz Galiński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX