Sport.pl

Międzynarodowy turniej piłkarski Wrocław Trophy oficjalnie otwarty

Ponad 100 drużyn z 10 krajów, w sumie 374 meczów i rywalizacja na 12 boiskach jednocześnie - tak będzie wyglądał międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław Trophy. W czwartek wieczór na wrocławskim Rynku oficjalnie otwarto zawody.
W czwartek punktualnie o godz. 21 na specjalnie przygotowanej scenie pod Pręgierzem odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia drugiej edycji międzynarodowego turnieju piłkarskiego Wrocław Trophy. Młodzi piłkarze ze 107 drużyn, reprezentujący 10 krajów, wzięli udział w imprezie otwierającej.

Na wrocławskim Rynku stawiły się liczne grupy drużyn z Czech i Słowacji z powiewającymi flagami, a także zespoły z Niemiec, Ukrainy, Danii i Holandii, Węgier, Rumunii, a nawet Kosowa.

Nie mogło zabraknąć również młodych polskich zawodników. Było wspólne odśpiewywanie hymnów, czy popularne - podczas meczów międzynarodowych i spotkań Ligi Mistrzów - odczytywanie przez przedstawicieli wszystkich krajów deklaracji antyrasistowskich w ramach kampanii UEFA "Zjednoczmy się przeciwko rasizmowi".

Na scenie pojawili się m.in. dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Wrocławia Piotr Mazur oraz ambasadorka turnieju, bramkarka Ajaxu Amsterdam - Daria Antończyk.

Na scenie wystąpiły m.in. zespół zumby czy tancerze capoeiry.

Wroclaw Trophy to turniej dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 19 lat. Drużyny piłkarskie będą rywalizowały w aż sześciu różnych kategoriach. Wszystkie mecze rozgrywane będą na 12 boiskach udostępnionych przez wrocławską AWF oraz Młodzieżowe Centrum Sportu. Do wygrania będą puchary, medale oraz nagrody od sponsora technicznego turnieju - firmy Masita. Wieczorami w czasie trwania imprezy będzie uruchomiona specjalna strefa Fun Zone z telebimem, na którym transmitowane będą mecze ćwierćfinałowe trwających w Brazylii mistrzostw świata.

Pierwsze spotkania w ramach Wrocław Trophy odbędą się w piątek o godz. 11 i potrwają do 20.30. Z kolei w sobotę rywalizację zaplanowano od godz. 8.30 do 19, a w niedzielę od godz. 8.30 do 18. Na 18.30 organizatorzy przewidują ceremonię zamknięcia turnieju.

Więcej o: