Międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław Trophy 2015 wystartował: Pokaz ofensywnej gry

MIECZYSŁAW MICHALAK

W piątek o godz. 8.30 na Polach Marsowych wystartował Międzynarodowy Turniej Piłkarski Wrocław Trophy 2015. Tylko w ośmiu pierwszych meczach strzelono łącznie 52 bramki!
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Już kilkanaście minut przed pierwszymi meczami wokół Pól Marsowych było mnóstwo drużyn gotowych do rozpoczęcia rywalizacji w tegorocznej edycji Wrocław Trophy. Jedni przygotowywali się poza boiskiem, inni rozgrzewali na murawie swoich bramkarzy strzałami z dystansu. Wszyscy mieli jeden cel - dojść do finału i wygrać w swojej kategorii.

Jedno z efektowniejszych zwycięstw zanotowała drużyna U-10 GKS-u Tychy. Zawodnicy z Górnego Śląska pokonali aż 9:1 rówieśników z LZS-u Starowice. Po meczu przybili sobie piątki i poszli odpocząć. Na boisku obok do gry przygotowywali się w tym czasie rywale tyszan z tego samego rocznika, ale innej grupy - zawodnicy Ajaxu Radom. Tańczyli i śpiewali motywując się do gry. Ostatecznie przegrali z GKS-em Bedlno 1:2.

Najgłośniej było jednak przy boisku nr 5 gdzie czeska drużyna U-10 TJ Sokol Hostalkova grała z KS-em Fortuna Głogówek. Czescy zawodnicy wspierani przez sporą grupę rodziców okazali się jednak za słabi na drużynę z Głogówka. Przegrali 1:5.

- Fajny turniej, ale szkoda, że przegraliśmy pierwszy mecz. Musimy grać lepiej bo inne drużyny grają dobrze - mówił 10-letni Jakub, napastnik TJ Sokol Hostalkova.

Z kolei w czesko-słowackim pojedynku w kategorii U-17 FC Boskovice przegrały 0:6 z FK Spartak Banovce nad Bebravou.

Rekordowy turniej

Od piątku do niedzieli ponad 200 drużyn z 18 krajów rywalizuje w kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Wrocław Trophy. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechały zespoły z: Austrii, Belgii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Estonii, Litwy, Łotwy, Serbii, Rosji, Czech, Francji, Holandii, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Węgier, i oczywiście z Polski.

Zespoły rywalizują w 11 kategoriach wiekowych, poczynając od 9-latków, na 19-latkach kończąc. Główną areną rozgrywek jest kompleks sportowy AWF przy Stadionie Olimpijskim. Po raz pierwszy rozgrywki są także przeprowadzone na kompleksie piłkarskim w podwrocławskich Łanach, gdzie rolę gospodarza pełni klub PKS Łany. Wrocław reprezentują drużyny: Olympic, Parasol, Sporting, Śląsk, Forza i Wratislavia.

W piątek o godz. 21 na pl. Solnym odbędzie się oficjalne otwarcie Wrocław Trophy 2015. Impreza potrwa przez cały weekend. Zakończy się w niedzielę po południu.

W tym roku do grona organizatorów Wrocław Trophy dołączył Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Od pierwszej edycji w organizację zaangażowane są także Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowe Centrum Sportu oraz MKS Parasol Wrocław. Jak co roku imprezę współfinansuje miasto Wrocław. Ambasadorami imprezy są piłkarze Śląska Wrocław - Krzysztof Danielewicz i Mariusz Pawełek.