Odważne zdjęcia Mai Włoszczowskiej w słynnym kalendarzu

Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu to bez wątpienia jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek. Niedawno wzięła udział w sesji dla kalendarza Cyclepassion, który prezentuje najlepsze zawodniczki w kolarstwie szosowym i górskim na świecie.

Kalendarz Cyclepassion 2012

Kalendarz Cyclepassion ukazuje się od 2006 roku. Zdjęcia do tegorocznej edycji zrobił niemiecki fotograf Daniel Geiger. Robione były m.in. podczas Pucharu Świata MTB w Offenburgu, Novym Mescie oraz na trasie Tour de France. W niezwykle efektownych sesjach wzięło udział siedem zawodniczek reprezentujących kolarstwo szosowe i górskie: Pauline Fernand Prevot, Marion Rousse, Katharine O'Shea, Hanna Klein, Liz Hatch, Veronica Andreasson i przede wszystkim Maja Włoszczowska. Polka jest twarzą projektu, a jej zdjęcie znalazło się na okładce kalendarza.

Maja Włoszczowska

U Mai Włoszczowskiej talent i uroda idą w parze. Zawodniczka CCC Polkowice to gwiazda wielkiego formatu. To za jej sprawą kolarstwo górskie cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jeleniogórzanka ma na swoim koncie ma 14 medali mistrzostw świata i Europy.

W 2008 roku w Pekinie Włoszczowska wywalczyła olimpijskie srebro, a dwa lata później podczas mistrzostw świata w kanadyjskim Mont-Sante-Anne stanęła na najwyższym stopniu podium. Cel na ten sezon, to złoto igrzysk olimpijskich w Londynie. Trzymamy kciuki!

Pauline Ferrand Prevot

Pauline Ferrand Prevot ma 19 lat i jest najmłodszą kolarką, której zdjęcia znalazły się w kalendarzu Cyclepassion. Francuzka, która reprezentuje holenderską grupę Rabobank specjalizuje się w kolarstwie szosowym. Na koncie ma trzy tytuły mistrza świata i dwa mistrza Europy - wszystkie wywalczone wśród juniorek. Prevot w kategoriach młodzieżowych we Francji także nie miała sobie równych i aż osiem razy zdobywała mistrzostwo kraju. Jest uważana za wielką nadzieję kolarstwa nie tylko nad Sekwaną, ale także na świecie.

Marion Rousse

Marion Rousse to obok Pauline Ferrand Prevot jedna z najjaśniej świecących gwiazd kolarstwa we Francji. Ta 21-letnia zawodniczka została wybrana przez wydawnictwo Cyclepassion 'Odkryciem Roku'. Na co dzień reprezentuje zawodową grupę Vienne Futuroscope.

Katherine O'Shea

Katherine O'Shea jest Australijką. Jeszcze kilka lat temu uprawiała softball. W 2006 roku została zakwalifikowana do krajowego programu 'Droga do Londynu', którego celem jest przygotowanie do startu w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. W sezonie 2008/2009 wygrała krajowe zawody Gold Coast i You Yangs.

Hanna Klein

24-letnia Klein jest kolarką górską. W Niemczech mówi się o niej, jako następczyni dwukrotnej medalistki olimpijskiej Sabine Spitz. Klein jest byłą mistrzynią kraju w kolarstwie przełajowym.

Liz Hatch

32-letni Amerykanka paradoksalnie nie jest zawodniczką o zbyt wielkim doświadczeniu. Przygodę z kolarstwem szosowym rozpoczęła w wieku 24 lat, a na zawodowstwo przeszła dopiero w 2007 roku. Sesja do kalendarza Cyclepassion nie jest pierwszą dla zawodniczki. Cztery lata temu zdjęcia Hatch ukazały się w magazynie 'Maxim'.

Veronica Andreasson

Zdjęcia szwedzkiej kolarki szosowej już po raz drugi ukazały się w kalendarzu Cyclepassion. Tym razem sesja odbyła 31-letniej zawodniczki odbyła się na trasie Tour de France. Pasją Andreasson są nie tylko rowery, ale także diabelsko mocne motocykle - jest właścicielką Ducati Monster 800.